Zzzagimed 2016 – Rezultati

Poštovane pčelarke i pčelari,
I ove godine Pčelarsko društvo Zagreb u suradnji s Prehrambeno biotehnološkim fakultetom u Zagrebu te uz financijsku potporu Grada Zagreba pokrenulo je i uspješno dovelo do kraja 12. međunarodno ocjenjivanje kvalitete meda Zzzagimed 2016.
Ove godine na ocjenjivanju bilo je 110 uzoraka iz svih krajeva Hrvatske te 4 uzorka iz susjedne Slovenije. 33 uzorka osvojila su zlatnu, 69 srebrnu te 6 brončanu medalju. Dva uzorka su dobila priznanje za sudjelovanje.
Svim sudionicima zahvaljujemo na sudjelovanju i nadamo se da će nam pčelarska sezona slijedeće godine omogućiti da svatko od sudionika pošalje barem jedan uzorak meda više nego ove godine, jer samo tako ovo ocjenjivanje možemo dignuti na još višu razinu.
Još jednom veliko hvala timu sa PBF-a te financijskoj potpori Grada Zagreba.

ŠAMPIONI NATJECANJA PO VRSTAMA MEDA:

BAGREM Pčelarstvo Trupković – 20,28 bodova
KESTEN Tomislav Grčić – 19,36 bodova
LIVADA Milan Kolundžija – 19,30 bodova
CVJETNI Marijan Žalac – 19,41 bodova
METVICA Tomislav Krapljan – 19,08 bodova
LIPA Ivan Brozović – 19,52 bodova
MEDUN, ŠUMA, MEDLJIKOVAC Damir Piljić – 19,96 bodova

UKUPNI ŠAMPION ZA MED IZ HRVATSKE:  Pčelarstvo Trupković (bagrem)
UKUPNI ŠAMPION ZA MED IZ INOZEMSTVA: Čebelarstvo Pavlin, Semić, Slovenija (šumski)

NAPOMENA: Dodjela diploma i priznanja obaviti će se, uz prigodnu svečanost, dana 25.11.2016. s početkom u 17,00 sati, na adresi: Kaptol 27, Zagreb, dvorana: Tribina Grada Zagreba.

Rezultati po prezimenu:

UZORAK
BROJ
VRSTA
MEDA
IME PREZIME ADRESA VRSTA
PRIZNANJA
110 medun Petar Babić Voštane 61, Trilj SREBRO
099 cvjetni Tamara Bakale Spiegelbad 19, Topusko SREBRO
098 heljda Tamara Bakale Spiegelbad 19, Topusko SREBRO
064 cvjetni Anđelko Baričević Tovarnela 77, Lun-Pag ZLATO
104 limun OPG Benčić Bosulinska 20, Vis PRIZNANJE
006 kesten Ljubica Birov M. Makanca 4, Sesvete ZLATO
095 šumski Zdravko Branović Zrinjski 5, Orehovica SREBRO
023 livada Biserka Brlečić Velebitska 6, Zagreb BRONCA
081 lipa Ivan Brozović Kukača 112, Kamenica skradnička ZLATO
062 medun Saša Burić Radnička 3, Vrbovsko ZLATO
063 lipa Saša Burić Radnička 3, Vrbovsko SREBRO
065 cvjetni Ivica Butić Put Modriča 5, Prkos, Škabrnja ZLATO
019 cvjetni Ninoslav Cvek Ulica g. Chicaga 26, Zagreb BRONCA
094 metvica Juraj Cvetičanin Greda 122, Sela SREBRO
007 cvjetni Ismet Čamdžić Kišova 5, Zagreb SREBRO
004 livada Ismet Čamdžić Kišova 5, Zagreb BRONCA
048 kesten Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
049 cvjetni Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
050 bagrem Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
038 lipa Danijel Časni Selska 43, Skrad ZLATO
039 cvjetni Danijel Časni Selska 43, Skrad SREBRO
037 livada Danijel Časni Selska 43, Skrad SREBRO
071 livada Krešimir Stjepan Črnila Jurketinec 111, Maruševac ZLATO
070 heljda Krešimir Stjepan Črnila Jurketinec 111, Maruševac SREBRO
057 bagrem Josip Derniković Donje Vrapče 25, Zagreb ZLATO
056 livada Josip Derniković Donje Vrapče 25, Zagreb ZLATO
054 bagrem Božo Đurđević M. Bršljanica 43, Garešnica ZLATO
047 bagrem Mirjana Fluksek Ivana Kukuljevića 26, Varaždin ZLATO
027 kesten Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb ZLATO
026 cvjetni Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb SREBRO
028 bagrem Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb BRONCA
091 bagrem Kata Grgić V. Lisinskog 13, Vinkovci SREBRO
090 suncokret Kata Grgić V. Lisinskog 13, Vinkovci SREBRO
020 bagrem Grozdana i Radovan Herceg Veliki Bukovec 27, Mače ZLATO
009 cvjetni Branko Hlevnjak Gajeva 36, Zagreb ZLATO
024 livada Asmir Huskanović Marovićeva 5, Zagreb SREBRO
033 amorfa Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
031 uljana repica Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
030 cvjetni Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
029 cvjetni Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
034 lipa Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
032 vrba Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
082 šumski Josip Juričić Goranska 17, Delnice SREBRO
089 cvjetni Juraj Jurić Mila Cipre 7, Zadar ZLATO
014 cvjetni Đorđo Jurić p. Baruna Filipovića 1, Zagreb SREBRO
093 medljikovac OPG Dinko Kolić I.G. Kovačića 11, Vrbovsko ZLATO
066 livada Milan Kolundžija Tvrtkova 20, Knin ZLATO
067 vrisak Milan Kolundžija Tvrtkova 20, Knin SREBRO
109 kesten Anđelko Kotur A.K. Miošića 9, Karlovac SREBRO
084 metvica Tomislav Krapljan Lj. Posavskog 24, Sunja ZLATO
001 lipa Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
002 kesten Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
003 bagrem Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
043 cvjetni Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
040 cvjetni Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
044 livada Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
060 kadulja Jure Kurilić Koludraška 11, Pag SREBRO
061 livada Danijel Lisjak Braće Cvijića 24, Zagreb SREBRO
077 medljikovac Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić ZLATO
079 lipa Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
080 trušljika Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
078 livada Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
025 livada Ivan Lozić Puškarićeva 70 C, Zagreb SREBRO
041 cvjetni Josip Mahenić Donji Desinec 69, Jastrebarsko SREBRO
046 cvjetni Josip Mahenić Donji Desinec 69, Jastrebarsko SREBRO
011 kesten Darko Makarun Babulek 11, Zagreb SREBRO
012 cvjetni Darko Makarun Babulek 11, Zagreb SREBRO
100 metvica Domed – Martina Matanović Zagrebačka 4, Ludbreg SREBRO
022 cvjetni Zoran Matić Staro selo 8, Sisak SREBRO
036 cvjetni Domagoj Mikulić Gorica 42, Sukošan SREBRO
035 drača Domagoj Mikulić Gorica 42, Sukošan SREBRO
073 lipa Nikša Milinović S.V. Čiče 1, Rijeka ZLATO
069 cvjetni Zvonimir Milutin Franje Tuđmana 66, Vrsi ZLATO
055 mandarina Snježana Nikolac Nema adrese ZLATO
107 šumski Čebelarstvo Pavlin Ul. Sela 8, Semić ZLATO
108 kesten Čebelarstvo Pavlin Ul. Sela 8, Semić SREBRO
088 medun Grga Peričić Podšipera 7, Crikvenica SREBRO
074 medljikovac Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja ZLATO
075 bagrem Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
072 cvjetni Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
076 cvjetni Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
017 bagrem Zadruga Pod Papukom Prosinečkih žrtava 5, Voćin SREBRO
016 cvjetni Zadruga Pod Papukom Prosinečkih žrtava 5, Voćin SREBRO
052 kesten Gaja Popilovski Ozaljska 93, Zagreb SREBRO
051 cvjetni Gaja Popilovski Ozaljska 93, Zagreb SREBRO
083 medun Jerko Prgomet Jakše Ravlića 17, Makarska SREBRO
087 cvjetni Jerko Prgomet Jakše Ravlića 17, Makarska SREBRO
018 cvjetni Ivan Prljević Majske poljane 84, Glina SREBRO
008 cvjetni Zvonko Radić Cernička 38, Zagreb SREBRO
005 medun Damir Salopek Bartolići 51, Zagreb SREBRO
106 kesten Jože Sever Stara cesta 12, 8333 Semić ZLATO
101 metvica Tomislav Sever Tina Ujevića 52, Varaždin SREBRO
105 lipa Jože Sever Stara cesta 12, 8333 Semić SREBRO
096 bagrem OPG Karolina Šanović M.F. Miškova 2, Kuče Vukovina SREBRO
097 kesten OPG Karolina Šanović M.F. Miškova 2, Kuče Vukovina PRIZNANJE
053 bagrem Obiteljsko Pčelarstvo Škrlec Jazvine 82, Radoboj ZLATO
102 medljikovac Ante Štavun K. Zahradnika 4, Zagreb ZLATO
068 cvjetni Aron Štefanić S. Vajmera Čiće 1, Rijeka ZLATO
059 bagrem Pčelarstvo Trupković Rade Končara 24, N. Selo Rok, Čakovec ZLATO
058 lipa Pčelarstvo Trupković Rade Končara 24, N. Selo Rok, Čakovec SREBRO
103 bagrem Mladen Tušek Slavka Batušića 8, Zagreb ZLATO
010 cvjetni Štefica Tušek Suhaja 81a, Čazma BRONCA
015 cvjetni Dragutin Vedak Jagnjeđe 21, Zagreb BRONCA
085 medljikovac Velimir Vukoja Selčinska 17, Sesvete SREBRO
042 metvica Davor Vukojević Berislava Pavičića 47, Sisak SREBRO
013 kesten Stjepan Vuković Kuzminečka 4, Zagreb SREBRO
045 cvjetni Marijan Žalac Antuna Vancaša 7, Jastrebarsko ZLATO
092 cvjetni OPG Žanić Ogulinska 48, Josipdol ZLATO
086 lipa OPG Žanić Ogulinska 48, Josipdol ZLATO
021 cvjetni Ivan Živić A. Hebranga 4/29, Slavonski Brod SREBRO

Rezultati po bodovima:

UZORAK
BROJ
VRSTA
MEDA
IME PREZIME ADRESA VRSTA
PRIZNANJA
059 bagrem Pčelarstvo Trupković Rade Končara 24, N. Selo Rok, Čakovec ZLATO
074 medljikovac Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja ZLATO
053 bagrem Obiteljsko Pčelarstvo Škrlec Jazvine 82, Radoboj ZLATO
102 medljikovac Ante Štavun K. Zahradnika 4, Zagreb ZLATO
054 bagrem Božo Đurđević M. Bršljanica 43, Garešnica ZLATO
107 šumski Čebelarstvo Pavlin Ul. Sela 8, Semić ZLATO
020 bagrem Grozdana i Radovan Herceg Veliki Bukovec 27, Mače ZLATO
081 lipa Ivan Brozović Kukača 112, Kamenica skradnička ZLATO
045 cvjetni Marijan Žalac Antuna Vancaša 7, Jastrebarsko ZLATO
027 kesten Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb ZLATO
066 livada Milan Kolundžija Tvrtkova 20, Knin ZLATO
038 lipa Danijel Časni Selska 43, Skrad ZLATO
084 metvica Tomislav Krapljan Lj. Posavskog 24, Sunja ZLATO
093 medljikovac OPG Dinko Kolić I.G. Kovačića 11, Vrbovsko ZLATO
106 kesten Jože Sever Stara cesta 12, 8333 Semić ZLATO
069 cvjetni Zvonimir Milutin Franje Tuđmana 66, Vrsi ZLATO
092 cvjetni OPG Žanić Ogulinska 48, Josipdol ZLATO
077 medljikovac Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić ZLATO
071 livada Krešimir Stjepan Črnila Jurketinec 111, Maruševac ZLATO
103 bagrem Mladen Tušek Slavka Batušića 8, Zagreb ZLATO
089 cvjetni Juraj Jurić Mila Cipre 7, Zadar ZLATO
009 cvjetni Branko Hlevnjak Gajeva 36, Zagreb ZLATO
055 mandarina Snježana Nikolac Nema adrese ZLATO
068 cvjetni Aron Štefanić S. Vajmera Čiće 1, Rijeka ZLATO
086 lipa OPG Žanić Ogulinska 48, Josipdol ZLATO
057 bagrem Josip Derniković Donje Vrapče 25, Zagreb ZLATO
065 cvjetni Ivica Butić Put Modriča 5, Prkos, Škabrnja ZLATO
056 livada Josip Derniković Donje Vrapče 25, Zagreb ZLATO
047 bagrem Mirjana Fluksek Ivana Kukuljevića 26, Varaždin ZLATO
006 kesten Ljubica Birov M. Makanca 4, Sesvete ZLATO
073 lipa Nikša Milinović S.V. Čiče 1, Rijeka ZLATO
064 cvjetni Anđelko Baričević Tovarnela 77, Lun-Pag ZLATO
062 medun Saša Burić Radnička 3, Vrbovsko ZLATO
079 lipa Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
094 metvica Juraj Cvetičanin Greda 122, Sela SREBRO
100 metvica Domed – Martina Matanović Zagrebačka 4, Ludbreg SREBRO
001 lipa Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
091 bagrem Kata Grgić V. Lisinskog 13, Vinkovci SREBRO
110 medun Petar Babić Voštane 61, Trilj SREBRO
033 amorfa Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
021 cvjetni Ivan Živić A. Hebranga 4/29, Slavonski Brod SREBRO
052 kesten Gaja Popilovski Ozaljska 93, Zagreb SREBRO
080 trušljika Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
014 cvjetni Đorđo Jurić p. Baruna Filipovića 1, Zagreb SREBRO
048 kesten Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
088 medun Grga Peričić Podšipera 7, Crikvenica SREBRO
049 cvjetni Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
101 metvica Tomislav Sever Tina Ujevića 52, Varaždin SREBRO
031 uljana repica Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
099 cvjetni Tamara Bakale Spiegelbad 19, Topusko SREBRO
005 medun Damir Salopek Bartolići 51, Zagreb SREBRO
082 šumski Josip Juričić Goranska 17, Delnice SREBRO
105 lipa Jože Sever Stara cesta 12, 8333 Semić SREBRO
013 kesten Stjepan Vuković Kuzminečka 4, Zagreb SREBRO
036 cvjetni Domagoj Mikulić Gorica 42, Sukošan SREBRO
063 lipa Saša Burić Radnička 3, Vrbovsko SREBRO
058 lipa Pčelarstvo Trupković Rade Končara 24, N. Selo Rok, Čakovec SREBRO
075 bagrem Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
043 cvjetni Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
042 metvica Davor Vukojević Berislava Pavičića 47, Sisak SREBRO
011 kesten Darko Makarun Babulek 11, Zagreb SREBRO
030 cvjetni Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
070 heljda Krešimir Stjepan Črnila Jurketinec 111, Maruševac SREBRO
108 kesten Čebelarstvo Pavlin Ul. Sela 8, Semić SREBRO
017 bagrem Zadruga Pod Papukom Prosinečkih žrtava 5, Voćin SREBRO
018 cvjetni Ivan Prljević Majske poljane 84, Glina SREBRO
022 cvjetni Zoran Matić Staro selo 8, Sisak SREBRO
083 medun Jerko Prgomet Jakše Ravlića 17, Makarska SREBRO
090 suncokret Kata Grgić V. Lisinskog 13, Vinkovci SREBRO
060 kadulja Jure Kurilić Koludraška 11, Pag SREBRO
039 cvjetni Danijel Časni Selska 43, Skrad SREBRO
012 cvjetni Darko Makarun Babulek 11, Zagreb SREBRO
085 medljikovac Velimir Vukoja Selčinska 17, Sesvete SREBRO
051 cvjetni Gaja Popilovski Ozaljska 93, Zagreb SREBRO
040 cvjetni Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
109 kesten Anđelko Kotur A.K. Miošića 9, Karlovac SREBRO
035 drača Domagoj Mikulić Gorica 42, Sukošan SREBRO
095 šumski Zdravko Branović Zrinjski 5, Orehovica SREBRO
061 livada Danijel Lisjak Braće Cvijića 24, Zagreb SREBRO
098 heljda Tamara Bakale Spiegelbad 19, Topusko SREBRO
041 cvjetni Josip Mahenić Donji Desinec 69, Jastrebarsko SREBRO
050 bagrem Petar Čanak J. Hatzea 4, Zagreb SREBRO
096 bagrem OPG Karolina Šanović M.F. Miškova 2, Kuče Vukovina SREBRO
029 cvjetni Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
007 cvjetni Ismet Čamdžić Kišova 5, Zagreb SREBRO
008 cvjetni Zvonko Radić Cernička 38, Zagreb SREBRO
072 cvjetni Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
067 vrisak Milan Kolundžija Tvrtkova 20, Knin SREBRO
037 livada Danijel Časni Selska 43, Skrad SREBRO
025 livada Ivan Lozić Puškarićeva 70 C, Zagreb SREBRO
016 cvjetni Zadruga Pod Papukom Prosinečkih žrtava 5, Voćin SREBRO
087 cvjetni Jerko Prgomet Jakše Ravlića 17, Makarska SREBRO
046 cvjetni Josip Mahenić Donji Desinec 69, Jastrebarsko SREBRO
044 livada Mario Kukec Oranice 140 A, Zagreb SREBRO
026 cvjetni Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb SREBRO
034 lipa Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
024 livada Asmir Huskanović Marovićeva 5, Zagreb SREBRO
078 livada Vladimir Logožar Ante Starčevića 10, Zaprešić SREBRO
076 cvjetni Damir Piljić Šiška Menčetića 20, Županja SREBRO
002 kesten Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
032 vrba Miroslav Idžojtić P. Grgeca 4, Zagreb SREBRO
003 bagrem Miroslav Križan Josipa Stadlera 18, Zagreb SREBRO
028 bagrem Tomislav Grčić Ilica 231, Zagreb BRONCA
019 cvjetni Ninoslav Cvek Ulica g. Chicaga 26, Zagreb BRONCA
004 livada Ismet Čamdžić Kišova 5, Zagreb BRONCA
015 cvjetni Dragutin Vedak Jagnjeđe 21, Zagreb BRONCA
023 livada Biserka Brlečić Velebitska 6, Zagreb BRONCA
010 cvjetni Štefica Tušek Suhaja 81a, Čazma BRONCA
097 kesten OPG Karolina Šanović M.F. Miškova 2, Kuče Vukovina PRIZNANJE
104 limun OPG Benčić Bosulinska 20, Vis PRIZNANJE

Organizacijski odbor Zzzagimeda

Odgovori